5.veľkonočná nedeľa – 28.4.2024.

1. Dnes litánia v Teplej nebudú.

1. Dnes v kostole v Teplej o 18.00 hod. je nácvik prvoprijímajúcich detí. Účasť detí je nutná!

1. V liturgickom týždni si pripomenieme:

Po: sviatok sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy

Ut: sv. Pia V., pápeža

St: sv. Jozefa, robotníka

Št: sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi

Pi: sviatok sv. Filipa a Jakuba, apoštolov

So: sv. Floriána, mučeníka

1. Úmysly sv. omší v tomto týždni:

Po:  18.00       - † Rudolf a Katarína

Ut:  17.00 D     - † Pavol a súrodenci

18.00        - za zdravie Renáty a Angeliky

St:    6.30        -

Št:  18.00        - † z rodiny Pupišovej a Korbelovej

Pi:  18.00        - † Jozef, Hedviga a Františka

So:   6.30        - † z rodiny Juríkovej a Gallovej

Ne:   7.30        -

9.00 D    - poďakovanie za 70 rokov života

10.30         - za farníkov

1. V stredu začíname mesiac máj, ktorý zvlášť v katolíckej Cirkvi zasväcujeme Panne Márii. My sa budeme májovú pobožnosť v Teplej modliť v týždni po sv. omši.

1. V tomto týždni je i prvý piatok májový. Spovedať budeme:

v Dobrej: v utorok od 16.00 hod.

v Teplej: vo štvrtok a v piatok od 17.00 hod.

1. Starých a chorých prídem vyspovedať zajtra (v pondelok). Prosím, keby ste im to oznámili.

1. Upratovanie kostola bude mať skupina č. 6.

1. Na budúcu nedeľu bude prvonedeľná zbierka na potreby farnosti. Za milodary Pán Boh zaplať.

1. V stredu odchádzame na farskú púť na Sv. Hostýn a Velehrad. Odchod autobusov bude z Dobrej o 6.15 (zo zástavky pod kostolom) a z Teplej o 6.30 (z nástupišťa) – zasadací poriadok nie je, no je to púť a tak verím, že už i v autobuse sa prejaví naša láska k blížnym. Na Sv. Hostýne bude sv. omša o 9.00 hod. a po nej spoločne pôjdeme pomodliť sa krížovú cestu. Potom bude voľno na zakúpenie si suvenírov i na pútnický obed. Odpoludnia pôjdeme na Velehrad, kde zakončíme púť mariánskou májovou pobožnosťou a požehnaním. Sv. ruženec sa spoločne pomodlíme v autobuse. Treba sa primerane obliecť, zobrať so sebou občiansky preukaz, modlitebnú knižku a pútnickú stravu. Predpokladaný návrat je okolo 18.00. Ak by z prihlásených niekto nemohol ísť, nech si nájde za seba náhradu. Máme ešte pár miest voľných a tak, kto ešte by mal záujem môže sa prihlásiť.