Palmová (Kvetná) nedeľa - Nedeľa utrpenia Pána – 24.3.2024.

1. Dnes je v našej farnosti spoločná veľkonočná sv. spoveď. Spovedať sa bude v Teplej i v Dobrej od 15.00 do 16.30 hod. Vykonajme si ozaj všetci dobrú veľkonočnú sv. spoveď, aby sme Veľkú Noc prežívali so živým Ježišom v srdci. Tí, ktorí chodia na sv. spoveď k 1.piatku, nech prídu dnes, lebo vo veľkonočnej oktáve, keď bude prvý piatok, tak sa už špeciálne nebude spovedať.. Je dôležité, aby sme pekne prijímali Ježiša v Eucharistii do svojho srdca počas celej Veľkej Noci. Počas sv. spovede sa bude dávať sv. prijímanie každú ½ hodinu. Tí, ktorí boli teraz na sv. prijímaní pri sv. omši, tak už druhýkrát poobede nemôžu ísť (môže sa ísť druhýkrát iba pri sv. omši).

1. Úmysly sv. omší v tomto týždni:

Po:  18.00       - † Ján, Lýdia a rodičia

Ut:  18.00       - † Anna

St:     6.30       - za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Jašíkovu

Št:   18.00       - † Bartolomej a rodičia

So:  18.30       - † Jozef, Jozef , Jozef, Jozefína a za duše v očistci

Ne:    7.30       - za spásu duše pre vnúčatá a ich rodičov

9.00 D   - poďakovanie za 65 rokov života

10.30       - za farníkov

1. Dnešným dňom začíname Svätý týždeň. Bohoslužby vo Svätom týždni budú:

V pondelok až stredu sv. omše v Teplej budú tak, ako bývajú vo všedné dni. V Dobrej v utorok sv. omša nebude

Na Zelený štvrtok sv. omša na pamiatku Pánovej večere bude v Teplej o 18.00 hod.

Na Veľký piatok predpoludním o 10.00 hod. bude pobožnosť krížovej cesty ulicami našej obce od kaplnky Božieho milosrdenstva (nad „ovčínom“) do kostola (v prípade nepriaznivého počasia bude krížová cesta v kostole). Obrady utrpenia a smrti Pána budú v Teplej a začnú o 15.00 hod. Po obradoch sa vyloží Sviatosť Oltárna k Božiemu hrobu, kde bude do 20.00 hod. V tento deň je pôst a zdržiavanie sa mäsitého pokrmu.

Na Bielu sobotu Sviatosť Oltárna sa vystaví pri Božom hrobe o 8.00 hod. a bude vyložená až do veľkonočnej vigílie, ktorá bude v Teplej o 18.30 hod. Na veľkonočnú vigíliu si treba priniesť sviece. V tento deň nie je pôst no odporúča sa predĺžiť veľkopiatkový pôst i na tento deň, aby Cirkev mohla dôjsť k radostiam veľkonočnej nedele s povznesenou a úprimnou mysľou.

1. Na budúcu nedeľu je Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania. Je to najväčší sviatok kresťanstva. Sv. omše budú tak, ako i po iné nedele. Po sv. omšiach bude tradičná veľkonočná ofera na potreby kostola. V tento deň starým a chorým prinesú akolyti sv. prijímanie v dopoludňajších hodinách.

1. Starých a chorých, ktorí sú prihlásení k 1.piatku - ale i tých, ktorých ste prihlásili k veľkonočnej sv. spovedi - vyspovedám zajtra (pondelok). Začnem o 8.00 hod. Prosím, keby ste to chorým oznámili.

1. V noci zo soboty na nedeľu sa mení zimný čas na letný. V sobotu večer si bude treba posunúť ručičky na hodinkách o hodinu dopredu, aby ste v nedeľu neprišli neskoro na sv. omšu.

1. V stredu 1.mája (je to nepracovný deň) plánujeme farskú púť na Svätý Hostýn (v bazilike by bola sv. omša spojená s adoráciou, pomodlili by sme sa na kalvárii krížovú cestu a po obednej prestávke by sme navštívili Velehrad, kde by sme púť ukončili mariánskou májovou pobožnosťou a požehnaním). Záujemcovia nech sa prihlásia na fare (v Dobrej i v zákrstí) do Veľkej Noci. Cena autobusu je 10,00 € (deti do 15 rokov 5,00 €).

Mladí muži, ktorí v sebe cítia povolanie ku kňazstvu a chceli by sa stať kňazmi Nitrianskej diecézy, môžu sa uchádzať o 6-ročné denné štúdium katolíckej teológie do konca apríla 2024. Záujemcovia bližšie informácie dostanú na fare. Tiež je možné prihlásiť sa o štúdium katolíckej teológie i laikom.

Niektorí sa ma pýtali, koho by mohli podporiť 2%-mi dane. Opäť môžete podporiť i Spoločenstvo Sv. Gabriel, ktoré okrem iného dosť pracuje i pre katolícke misie. Pár tlačív nájdete i na stolíku, kde sú časopisy. Samozrejme, že sú i iné katolícke inštitúcie, ktoré je vhodné podporiť.